brigit.sk
Kto lásku dáva celým srdcom, nájde jej ozvenu.
Dnes je 28 mája 2024 18:16
Meniny má: Viliam
e-mail:        login:        heslo:        vek:       
e-mail:        heslo:       
new Pomoc pri bolesti krížov
SVEŤO MALACHOVSKÝ

SVEŤO MALACHOVSKÝ

Svätopluk Malachovský vyštudoval operný spev a ako sólista Štátnej opery v Banskej Bystrici a opery SND v Bratislave sa mu venoval vyše desať rokov. Jeho kariéra humoristu bola odštartovaná úspešnou televíznou reláciou a divadelným predstavením Ooops!, kde s René Štúrom vytvorili nezabudnuteľnú komickú dvojicu.
SVEŤO MALACHOVSKÝ

Nestáva sa často, aby sa operný spevák preorientoval na humoristu. Čo vás k tomu priviedlo?

Vždy som mal blízko k humoru a tak bol z môjho pohľadu prechod do týchto vôd pre mňa prirodzenou záležitosťou, keďže som sa rozhodol odísť z opery SND pomerne rýchlo a bol som nútený zvoliť si novú cestu. Vždy som rád bavil ľudí a to platilo aj pri mojom pôsobení v opere - lepšie som sa cítil v komických operách.

Skeč šou Haló a Kredenc sú povestné vysokou diváckou sledovanosťou. Oba televízne programy majú dodnes množstvo priaznivcov a fanúšikov. Ako vnímate vo svojom osobnom živote popularitu?

Beriem to s veľkým nadhľadom, o nejakej popularite v našej zemepisnej šírke ťažko hovoriť - sme predsa len malá krajina, popularita všetkých nás končí za akoukoľvek hranicou - v Hainburgu sa zriedka stane, že sa so mnou chce niekto vyfotiť :) dva krát sa mi to stalo, ale to boli nakupujúci Slováci :)

Po úspešnom účinkovaní v humoristických reláciách nenechala na seba dlho čakať ani vaša herecká kariéra. Ako vám sadla postava robotníka Imreho v najpopulárnejšom slovenskom televíznom seriáli Panelák?

Do Paneláku nás s Reném zlákal Andy Kraus - keď nám vysvetlil, čo máme hrať, mali sme z toho jemné obavy - predsa len - naskakovali sme do dobre rozbehnutého vlaku, v ktorom všetci hrali civilne a zrazu sa tam majú objaviť dve jemne karikované postavičky - obaja zástupcovia menšín, s rečovými defektmi, nižším IQ. Skrátka sme váhali, ale nakoniec to vypálilo dobre, získali sme si aj fanúšikov denných seriálov a tolerovali nám naše vybočenia:) Ja osobne veľmi rád spomínam na natáčanie s pánom Slezáčkom, bol to veľký profík a skvelý človek a na scény s ním som sa tešil, ale aj s pani Turzonovovou alebo Romanom Luknárom… Celkovo mám Panelák v hlave odložený v oddelení “veľmi príjemné”.

V komediálnom televíznom seriáli Dvojičky ste hrali dokonca dvojúlohu. Nóbl operného speváka a farmára, vidiečana. Bolo pre vás náročné prechádzať z jednej postavy do druhej a v rovnakom čase hrať dva tak charakterovo odlišné typy?

Áno, bolo. Pri natáčaní tohto seriálu som si siahol na dno - jednak po fyzickej stránke, natáčali sme v Maďarsku uprostred horúceho leta a ja som bol vypchatý, aby som pôsobil objemnejšie, ale aj po psychickej stránke. Pred kamerou som bol takmer stále a učiť sa do noci dlhé dialógy po celodennom natáčaní mi robilo problém. Ale bola to skvelá skúsenosť a ďakujem za ňu!

V Radošinskom naivnom divadle ste účinkovali v mnohých predstaveniach. Prirástli vám niektoré postavy špeciálne k srdcu?

Radošincov som vždy považoval za top divadlo s osobitým čarom a skvelým humorom. Divadlo, v ktorom sa herec môže realizovať aj po speváckej či hudobnej stránke a v neposlednom rade to pre mňa bol jeden zo splnených snov - stáť s pánom Štepkom a s Radošincami na jednom javisku. Na ich kazetách som vyrastal, Jánošíka som (tak ako celé Slovensko) vedel naspamäť, ale nerád by som to zúžil iba na túto hru. Všetky ich hry v sebe mali niečo, čo bolo iné. Či už Človečina, Ženské oddelenie, dávnejšie som bol na ich predstavení Hostinec Grand a páčilo sa mi to. A zrazu som bol priamo pri tom a bola to skvelá jazda. Ja osobne z tých posledných hier som mal rád hru Len tak prišli.

V talk show Super Karaoke ste skvelo zvládli moderovanie rozhovorov s významnými slovenskými a českými celebritami počas šoférovania v aute. Ktorá z osobností, spoločne zaspievaná pieseň či vtipná situácia vám z tohto televízneho programu utkvela najviac v pamäti?

Túto spoluprácu s Jam filmom pre televíziu JOJ som si naozaj užil - jednak som sa mohol na chvíľku vrátiť aj k hudbe a jednak to bol nádherne naolejovaný stroj vďaka ľuďom, ktorí sa na nakrúcaní podieľali. A čo viac si môžete priať ako si hity, staršie či novšie, zaspievať s originál interpretmi? Jasné, že s niektorými piesňami som sa trošku potrápil (najťažšia bola pre mňa asi Celeste Buckingham, nakoľko až na jednu výnimku mala všetky piesne v angličtine a ja som na ich naučenie mal asi päť dní, ale Celeste je skvelý človek a tak bola veľmi nápomocná). No sám neviem, koho by som označil ako top. Každý jeden z interpretov čo u nás sedeli v aute bol iný a perfektný.

Aké sú vaše pracovné plány do najbližšej budúcnosti?

V divadle L+S hrám s Miškom Kubovčíkom predstavenie Skaza Titaniku - čo je naše vysnívané predstavenie, ktoré milujeme a užívame si ho. Takisto hrám ešte v divadle L+S predstavenie Mínus Dvaja s pánmi Milanom Lasicom a Bolkom Polívkom a s dámami Zuzkou Kubovčíkovou alebo Luckou Šípošovou. A to je taktiež krásne predstavenie. S Miškom Kubovčíkom máme ešte zopár plánov, ktoré by sme radi zrealizovali, tak uvidíme, nebudem predbiehať:)

Pri tak veľkom pracovnom vyťažení vám ostáva čas na rodinu, záľuby a koníčky?

Všetok svoj voľný čas trávim s mojimi najbližšími. Je mi jedno kde, ale musia tam byť oni a vtedy mi je najlepšie. FOTO: Janka Keketi

POZÝVAME VÁS

SALÓN TANIA
Cieľom salónu TANIA je spokojnosť zákazníka, aby nielen dobre vyzeral, ale sa aj dokonale... viac...
SALÓN LUCIA
Kozmetický a kadernícky salón Lucia poskytuje kvalitné služby od roku 2000. Salón je vybavený... viac...
RELAX MASÁŽ
Masážny salón RELAX MASÁŽ ponúka kvalitné služby za prijateľné ceny. Relaxácia je... viac...

STAR LIFE

STÁLE NA VÝSLNÍ

Barbra Joan Streisand doposiaľ predala viac ako sto miliónov nosičov so svojimi... viac...

PACIFISTKA SUSAN SARANDON

Sex symbol americkej kinematografie Susan Sarandon, držiteľka prestížnych cien Oscar,... viac...

MLADÁ LÁSKA

Speváčka a módna návrhárka Victoria a bývalý... viac...

INTERVIEW S OSOBNOSŤOU

MELITA GWERKOVÁ
Výtvarníčka Melita Gwerková je členkou francúzskej asociácie umelcov “A7”, Umeleckej... viac...

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

MARTINA

Martina pochádzala z malej malebnej dedinky a do veľkomesta sa prisťahovala pred takmer... viac...

SPEKTRUM

Blahodarná očista

Tak, ako sa na jar prebúdza príroda zo zimného spánku, po zime sa... viac...

Zapekané duo

Zapekané duo

Recepty autor: BRIGIT.SK

Suroviny: po jednej hlávke karfiolu a brokolice, dva tégliky bieleho smotanového jogurtu alebo... viac...
NA KAŽDÝ DEŇ

NA KAŽDÝ DEŇ

Tipy a triky autor: BRIGIT.SK

Umývanie okien sa začína pri žalúziách. Pokiaľ by ste začali rovno sklenými výplňami,... viac...
KTO HĽADÁ, NÁJDE
Kamkoľvek ideš, vezmi so sebou svoje srdce viac...

Listáreň

Pán Štefan: Chválim a ešte raz chválim - toľko múdrych a pozitívnych myšlienok v sprievode perfektných fotografií – vyjadrujem najvyššiu známku spokojnosti, stály čitateľ Štefan Filo ... viac
Pani Margita: Stránky Brigit.sk ma veľmi zaujali, už od prvého príspevku, ktorý som si na nich prečítala. Vysoko hodnotím nádherné citáty, krásne a moderné obrázky a všetko poučné aj zábavné, čo ponúkate. Zostaňte takí, akí ste a určite si vždy na Vás rada kliknem! Gita Jančeková ... viac
BRIGIT.SK: Milí naši priaznivci, zverejňujeme výhercov súťaže na FB o tri elektrické žehličky. Sú nimi naši čitatelia: Eva Petrujová, Hanička Szabova a Evka Demianová, ktorým srdečne gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na ďalšiu súťaž. ... viac
BRIGIT.SK: Milí čitatelia, radi zverejňuje výhercu FB súťaže o prístroj PLAY na výrobu perlivej vody, v hodnote 84,99 EUR, od spoločnosti SodaStream, ktorou je Anna Krčmárová. Výherkyni gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na stretnutie v ďalšej súťaži! ... viac
Pani Otília: Tieto stránky sú pre mňa zaujímavé, zábavné, aj poučné. Prajem vám veľa úspechov a skvelých nápadov do ďalšieho obdobia, Vaša čitateľka Otília Bačová ... viac
brigit.sk
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
ŠPANIELSKA DIVA

ŠPANIELSKA DIVA

Zvodná Španielka Penélope Cruz sa narodila 28. apríla 1974 v Madride a hoci študovala klasický balet a... viac...

PETER KRAJČOVIČ

PETER KRAJČOVIČ

Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a... viac...

ELENA VACVALOVÁ

ELENA VACVALOVÁ

Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a zvieratá. Záhrada je pre ňu priestor pre aktivitu aj... viac...

FACEBOOK
KONTAKT A INZERCIA
INFOLINKA: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com
FAKTURAČNÉ ÚDAJE
Beňadická ul., Bratislava
IČO: 31 791 565
DIČ: 1024882408

KONTAKTY
Mobil: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com

Údaje v článkoch majú výlučne informačný charakter a autori nepreberajú zodpovednosť za ich nesprávnu interpretáciu. Informácie o výživových doplnkoch alebo rastlinách a ich všeobecnom požití nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006.

Pokiaľ nie sú fotografie v článkoch inak označené, pochádzajú z fotobanky Shutterstock, Depositphotos a Pexels.
© 2024 Brigit.sk. All right reserved.