brigit.sk
Keď sa vzdáme predstavy, že nás šťastie čaká v budúcnosti, môžeme si ho všimnúť a prežiť práve teraz.
Dnes je 23 apríla 2024 19:31
Meniny má: Vojtech
e-mail:        login:        heslo:        vek:       
e-mail:        heslo:       
new Ako zvládnuť šestonedelie
PETER KRAJČOVIČ

PETER KRAJČOVIČ

Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a slúchadlá sú jeho hlavnými pracovnými nástrojmi, hoci v ostatnom čase ho jeho fanúšikovia môžu vídať na svojich obrazovkách aj ako televízneho herca.
PETER KRAJČOVIČ

Z množstva kreslených filmov a filmov pre deti, ktoré ste dabovali, spomeňme nezabudnuteľné Káčerovo, Filmárik a Filmuška, Pa a Pi, Rodinka úžasných ... Čím je pre vás dabing takýchto postavičiek zaujímavý?

Zaujímavý je hlavne tým, že pri animovaných postavičkách sa môžete vyblázniť v intonáciách a všetky emócie postavičky preháňať. Či už je to smiech, alebo plač, či krik. Kreslené postavičky znesú všetko. Stačí mi vidieť ako postavička vyzerá a hneď si pre ňu vytvorím vlastnú kariku. Musím ale povedať, že najťažšie sa mi kopíroval smiech ďatľa Wúdyho. Veľmi rád dabujem animované rozprávky. Síce som už dospelý (aspoň myslím), no vždy sa na takýto dabing teším a ďakujem pánu Bohu, že v mojom veku ešte dokážem svoj hlas takto meniť a pracovať s ním. Často je to veľmi komické, keď sa počas replík s kolegami na seba pozrieme a vidíme si do pokrivených tvárí s ktorých vychádzajú smiešne tóny. Niekedy sa sám pozastavím nad tým, odkiaľ tie vysoké tóny beriem - najmä, keď sa počujem ako macko Brumík z reklamy. Zaujímavé je, že náš syn Dean ako malý chlapec nemal rád, keď som mu čítal rozprávky a menil v nich hlasy. Vždy chcel, aby mu rozprávky čítala manželka.

Z množstva seriálov spomeňme Kliniku Grace, Kasíno, Hrdinovia, CSI Las Vegas ... a z filmov Ružového Pantera, Ramba, Kokosy na snehu ... Ktorého herca ste dabovali najradšej?

Musím sa priznať, že milujem komédie a milujem dabovať nešťastníkov a hlupákov. Samozrejme, že aj iné postavy dabujem rád - hrdinov z telenoviel, kriminálnikov a vrahov z akčných filmov, ale asi najradšej mám nešťastníkov z komédií. A ako každému mužovi sa mi páčia akčné postavy.

Považujete prácu dabingového herca za náročnú?

Určite áno. Každá postava, ktorú dabujete vyžaduje niečo iné. Raz dabujete ukričaného nerváka, raz romantického milovníka, či rozhodného akčného hrdinu. Musíte sa v replikách vcítiť do postavy a „ísť” s ňou. Všetko, čo poviete musí sedieť pocitovo a uveriteľne. Nevraviac o tom, že váš sluch, zrak a reč musia byť zosynchronizované tak, aby ste stíhali naraz počúvať originálnu reč v slúchadlách, očami čítať text a ústami ho vierohodne interpretovať. A to po celý čas stojíte v štúdiu na nohách, aj niekoľko hodín.

A filmové herectvo vám niečím učarilo?

Mal som zopár príležitostí postaviť sa aj pred kameru. Zahral som si epizódne postavy v seriáloch ako Ružová záhrada, kde som si zahral neurológa, či v seriáli Aféry, kde som stvárnil postavu manžela, ktorý spával so svojou ženou, sestrou a dokonca aj s jeho nevlastnou dcérou. V projekte TV JOJ s názvom Ochrancovia stvárňujem postavu detektíva. Práca herca pred kamerou je ťažšia - musí hrať celým telom.

Zostáva vám čas na rodinu - manželku a syna?

Áno, i keď to občas býva náročné. Často krát pracujeme aj cez víkendy, prázdniny, či do neskorého večera. Snažím sa byť s nimi čo najviac.

Ako relaxujete, kde čerpáte energiu?

Rôzne. Niekedy mi k tomu postačí spánok, inokedy jazda v aute s poriadnou muzikou na max. No najradšej v tichom prostredí, niekde na prechádzke lesom s mojimi najdrahšími.

Aké sú vaše záľuby a koníčky?

Asi pred tromi rokmi mi učaroval ľadový hokej. Máme partiu s ktorou pravidelne chodievam hrávať. Ešte síce nehrám tak dobre ako oni, ale chuť mi nechýba. V lete rád bicyklujem a občas navštívim aj posilňovňu. Po nociach strihám domáce videá do krátkych úsmevných, či dojemných filmíkov, ktoré si neskôr spoločne pozeráme.

POZÝVAME VÁS

RELAX MASÁŽ
Masážny salón RELAX MASÁŽ ponúka kvalitné služby za prijateľné ceny. Relaxácia je... viac...
SALÓN TANIA
Cieľom salónu TANIA je spokojnosť zákazníka, aby nielen dobre vyzeral, ale sa aj dokonale... viac...
SALÓN LUCIA
Kozmetický a kadernícky salón Lucia poskytuje kvalitné služby od roku 2000. Salón je vybavený... viac...

STAR LIFE

NOVÝ MILÁČIK

Aj keď sa môže javiť titulok zavádzajúco, je doslovný. Nejde... viac...

MANŽELSKÁ SPOLUPRÁCA

Hollywoodsky svet ľudí spája aj rozdeľuje. Ten lepší prípad... viac...

ABSOLÚTNY SLUCH

ABSOLÚTNY SLUCH

STAR LIFE autor: OCEÁNA

Ľudia s absolútnym sluchom sú schopní stanoviť výšku... viac...

INTERVIEW S OSOBNOSŤOU

EMMA TEKELYOVÁ
Úspešná spisovateľka, scenáristka a moderátorka Emma Tekelyová si svoj domov nevie... viac...

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

DANIELA

Po ukončení gymnázia sa Daniela rozhodla pre učiteľstvo. Vedela, že to bude... viac...

SPEKTRUM

Jednoduchšie varenie

Ktorá gazdinka by nechcela v kuchyni spotrebiče, ktoré uľahčujú varenie?... viac...

Grilované ryby

Grilované ryby

Recepty autor: BRIGIT.SK

Suroviny: 2 pstruhy alebo iné ryby, jeden citrón, asi dve lyžice oleja, soľ, provensalské... viac...
NA KAŽDÝ DEŇ

NA KAŽDÝ DEŇ

Tipy a triky autor: BRIGIT.SK

Umývanie okien sa začína pri žalúziách. Pokiaľ by ste začali rovno sklenými výplňami,... viac...
KTO HĽADÁ, NÁJDE
Kamkoľvek ideš, vezmi so sebou svoje srdce viac...

Listáreň

Pán Štefan: Chválim a ešte raz chválim - toľko múdrych a pozitívnych myšlienok v sprievode perfektných fotografií – vyjadrujem najvyššiu známku spokojnosti, stály čitateľ Štefan Filo ... viac
Pani Margita: Stránky Brigit.sk ma veľmi zaujali, už od prvého príspevku, ktorý som si na nich prečítala. Vysoko hodnotím nádherné citáty, krásne a moderné obrázky a všetko poučné aj zábavné, čo ponúkate. Zostaňte takí, akí ste a určite si vždy na Vás rada kliknem! Gita Jančeková ... viac
BRIGIT.SK: Milí naši priaznivci, zverejňujeme výhercov súťaže na FB o tri elektrické žehličky. Sú nimi naši čitatelia: Eva Petrujová, Hanička Szabova a Evka Demianová, ktorým srdečne gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na ďalšiu súťaž. ... viac
BRIGIT.SK: Milí čitatelia, radi zverejňuje výhercu FB súťaže o prístroj PLAY na výrobu perlivej vody, v hodnote 84,99 EUR, od spoločnosti SodaStream, ktorou je Anna Krčmárová. Výherkyni gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na stretnutie v ďalšej súťaži! ... viac
Pani Otília: Tieto stránky sú pre mňa zaujímavé, zábavné, aj poučné. Prajem vám veľa úspechov a skvelých nápadov do ďalšieho obdobia, Vaša čitateľka Otília Bačová ... viac
brigit.sk
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
ŠPANIELSKA DIVA

ŠPANIELSKA DIVA

Zvodná Španielka Penélope Cruz sa narodila 28. apríla 1974 v Madride a hoci študovala klasický balet a... viac...

PETER KRAJČOVIČ

PETER KRAJČOVIČ

Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a... viac...

ELENA VACVALOVÁ

ELENA VACVALOVÁ

Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a zvieratá. Záhrada je pre ňu priestor pre aktivitu aj... viac...

FACEBOOK
KONTAKT A INZERCIA
INFOLINKA: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com
FAKTURAČNÉ ÚDAJE
Beňadická ul., Bratislava
IČO: 31 791 565
DIČ: 1024882408

KONTAKTY
Mobil: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com

Údaje v článkoch majú výlučne informačný charakter a autori nepreberajú zodpovednosť za ich nesprávnu interpretáciu. Informácie o výživových doplnkoch alebo rastlinách a ich všeobecnom požití nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006.

Pokiaľ nie sú fotografie v článkoch inak označené, pochádzajú z fotobanky Shutterstock, Depositphotos a Pexels.
© 2024 Brigit.sk. All right reserved.