brigit.sk
Ak chceš lietať, odhoď všetko, čo ťa ťahá dole.
Dnes je 30 septembra 2023 18:54
Meniny má: Jarolím
e-mail:        login:        heslo:        vek:       
e-mail:        heslo:       
new Čo prezradia nechty?
ZUZANA SMATANOVÁ

ZUZANA SMATANOVÁ

Hudobníčku, speváčku a skladateľku Zuzku Smatanovú nemožno na Slovenskej pop-rockovej scéne prehliadnuť. Po skončení pedagogickej akadémie vyhrala autorskú súťaž mladých talentov a od vtedy má na svojom konte množstvo významných ocenení. Od Zlatých slávikov, cez OTOv, až po Aurelov.
ZUZANA SMATANOVÁ

Ako vnímate tak významné ocenenia, akými sú speváčka roka, najlepší ženský spevácky výkon, pieseň roka a dokonca absolútny Slávik v najprestížnejších Slovenských súťažiach?

Stále, aj s odstupom času, si tie ocenenia veľmi vážim a nikdy neprestanem. Mám ich od ľudí, od fanúšikov, ktorí mi aj takýmto spôsobom dali vedieť, že sa im moja hudba a to, čo robím, páči. Nikdy som však nepodľahla pocitu, že vďaka cenám som zrazu niekto viac, pretože tá veľká sláva sa končí hneď na druhý deň a všetko začína odznova. Myslím, že na úspech je treba trošku zabudnúť, aby sa človek zasa vrátil do polohy, že to, čo robí, robí hlavne preto, lebo to má rád.

Celkom inou kategóriou je kategória „web roka“ a toto ocenenie ste získali dokonca dvakrát. Čomu pripisujete tento úspech?


Bola to opäť cena od fanúšikov, ktorí veľmi často chodili na moju oficiálnu webovú stránku www.zuzanasmatanova.sk, cez ktorú sa im často prihováram v sekcii NOTES. Dnes už je síce doba sociálnych sietí, ale ja som veľmi rada, že aj napriek tomu na môj web ľudia zájdu aj teraz a čítajú si, čo im tam napíšem.

Okrem gitary hráte aj na klavíri, harmonike, flaute a bicích nástrojoch. Má niekto vo vašej rodine rovnaký multiinštrumentálny talent, alebo ste v tomto smere priekopníčkou?


Môj otec bol multiinštrumentalista :) čo zobral do ruky, na to zahral, takže zrejme to mám po ňom.

Veľké úspechy ste zaznamenali aj pri spolupráci so skupinou IMT Smile, Desmod či Polemic, ale aj so sólistami zvučných mien - spomeňme Petra Nagya, Adama Ďuricu alebo Petra Cmoríka. Je pre vás tímová práca niečím zvlášť zaujímavá?

Určite, vzniká niečo spoločné, do čoho dávame každý svoju osobnú energiu. Každá jedna spolupráca ma bavila a som za ňu vďačná, pretože sme vytvorili niečo, čo ľudí oslovilo.

Ako vznikajú vaše hity? Piesne Horou, Daj ruku do mojej ruky, Dnes sa mi nechce nič, Tam, kde sa neumiera a množstvo iných si získali tisíce fanúšikov...

Nemám na to žiaden návod a po pravde, ani by som ho nechcela mať. Do každej piesne vkladám svoju vlastnú prežitú emóciu a to je zrejme to, čo ľudí s nimi spája. Je to pre mňa dôležité písať za seba, prejaviť takto čo mi ide v hlave a hlavne v srdci. Dávam tak ľuďom vedieť, že nie sú v mnohých pocitoch a emóciách sami.

Na svojom konte máte rad skvelých singlov a dlhotrvajúcich platní, no zaujíma nás, čo vám dáva živý kontakt s publikom. Rada koncertujete?


Veľmi rada. Kontakt s ľuďmi na koncertoch mi dá tatrovku energie :) Je to pre mňa vždy skvelý zážitok, keď si dav spieva moje pesničky, to je tá najkrajšia satisfakcia pre autora. Často som po koncerte tak nabitá, že sa mi ťažko zaspáva :)

Ako relaxuje Zuzka Smatanová?

Relaxujem vtedy, keď aspoň na chvíľu vybehnem do prírody s mojim psom. Snažím sa na nič nemyslieť, upokojiť hlavu, zbaviť sa chaosu, užívať si prítomnosť. Mimo toho rada čítam knihy, idem s kamarátmi na kávu, alebo na výlet. Na dovolenky nechodím často, nebola som už asi tri roky, ale tento rok sa niečo podarí a veľmi sa na to teším.

POZÝVAME VÁS

SALÓN LUCIA
Kozmetický a kadernícky salón Lucia poskytuje kvalitné služby od roku 2000. Salón je vybavený... viac...
RELAX MASÁŽ
Masážny salón RELAX MASÁŽ ponúka kvalitné služby za prijateľné ceny. Relaxácia je... viac...
SALÓN TANIA
Cieľom salónu TANIA je spokojnosť zákazníka, aby nielen dobre vyzeral, ale sa aj dokonale... viac...

STAR LIFE

ŠPECIÁLNY HOSŤ

Shawn Mendes sa stal jedným z najväčších zaoceánskych... viac...

ZASLÚŽENÉ VÍŤAZSTVO

Britský spevák a hudobník James Andrew Arthur vyhral v roku 2012... viac...

NEKONEČNÝ PRÍBEH LÁSKY

Mladé spevácke hviezdy Justin Bieber a Selena Gomez tvorili v minulosti... viac...

INTERVIEW S OSOBNOSŤOU

DOMINIKA ZELENÍKOVÁ
Po absolvovaní konzervatória v Nitre začala Dominika študovať na VŠMU herectvo. So... viac...

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

ŽELMÍRA

V detstve trpela nedostatkom lásky a pozornosti. Želmíra bola nechcené... viac...

SPEKTRUM

Dovolenková nálada v šatníku
Aké doplnky a oblečenie sa oplatí mať počas horúčav v šatníku? Odporúčame staviť hlavne... viac...
Pestrá polievka

Pestrá polievka

Recepty autor: BRIGIT.SK

Suroviny: 100 g zemiakov, 2,5 dl zeleninového bujónu, 1 lyžicu olivového... viac...

NA KAŽDÝ DEŇ

NA KAŽDÝ DEŇ

Tipy a triky autor: BRIGIT.SK

Umývanie okien sa začína pri žalúziách. Pokiaľ by ste začali rovno sklenými výplňami,... viac...
KTO HĽADÁ, NÁJDE
Kamkoľvek ideš, vezmi so sebou svoje srdce viac...

Listáreň

Pán Štefan: Chválim a ešte raz chválim - toľko múdrych a pozitívnych myšlienok v sprievode perfektných fotografií – vyjadrujem najvyššiu známku spokojnosti, stály čitateľ Štefan Filo ... viac
Pani Margita: Stránky Brigit.sk ma veľmi zaujali, už od prvého príspevku, ktorý som si na nich prečítala. Vysoko hodnotím nádherné citáty, krásne a moderné obrázky a všetko poučné aj zábavné, čo ponúkate. Zostaňte takí, akí ste a určite si vždy na Vás rada kliknem! Gita Jančeková ... viac
BRIGIT.SK: Milí naši priaznivci, zverejňujeme výhercov súťaže na FB o tri elektrické žehličky. Sú nimi naši čitatelia: Eva Petrujová, Hanička Szabova a Evka Demianová, ktorým srdečne gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na ďalšiu súťaž. ... viac
BRIGIT.SK: Milí čitatelia, radi zverejňuje výhercu FB súťaže o prístroj PLAY na výrobu perlivej vody, v hodnote 84,99 EUR, od spoločnosti SodaStream, ktorou je Anna Krčmárová. Výherkyni gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na stretnutie v ďalšej súťaži! ... viac
Pani Otília: Tieto stránky sú pre mňa zaujímavé, zábavné, aj poučné. Prajem vám veľa úspechov a skvelých nápadov do ďalšieho obdobia, Vaša čitateľka Otília Bačová ... viac
brigit.sk
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
ŠPANIELSKA DIVA

ŠPANIELSKA DIVA

Zvodná Španielka Penélope Cruz sa narodila 28. apríla 1974 v Madride a hoci študovala klasický balet a... viac...

PETER KRAJČOVIČ

PETER KRAJČOVIČ

Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a... viac...

ELENA VACVALOVÁ

ELENA VACVALOVÁ

Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a zvieratá. Záhrada je pre ňu priestor pre aktivitu aj... viac...

FACEBOOK
KONTAKT A INZERCIA
INFOLINKA: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com
FAKTURAČNÉ ÚDAJE
Beňadická ul., Bratislava
IČO: 31 791 565
DIČ: 1024882408

KONTAKTY
Mobil: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com

Údaje v článkoch majú výlučne informačný charakter a autori nepreberajú zodpovednosť za ich nesprávnu interpretáciu. Informácie o výživových doplnkoch alebo rastlinách a ich všeobecnom požití nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006.

Pokiaľ nie sú fotografie v článkoch inak označené, pochádzajú z fotobanky Shutterstock, Depositphotos a Pexels.
© 2023 Brigit.sk. All right reserved.