brigit.sk
Všetky zápasy v živote nás majú niečomu naučiť, aj tie, ktoré prehráme.
Dnes je 19 júla 2024 01:05
Meniny má: Dušana
e-mail:        login:        heslo:        vek:       
e-mail:        heslo:       
new Stop únave a stresu
DOMINIKA ZELENÍKOVÁ

DOMINIKA ZELENÍKOVÁ

Po absolvovaní konzervatória v Nitre začala Dominika študovať na VŠMU herectvo. So spolužiakmi založila občianske združenie - divadlo DPM, hrá v divadle Astorka a rada spieva. Mladú talentovanú herečku výrazne zviditeľnila rola účtovníčky Danky v úspešnom televíznom seriáli Divoké kone.
DOMINIKA ZELENÍKOVÁ

Do širokého povedomia verejnosti ste sa dostali najmä ako účtovníčka Danka zo seriálu Divoké kone. Ako sa vám hrajú naivky?

Keby som bola režisér, tiež by som sa minimálne raz obsadila do úlohy naivky. Musím priznať, že typovo mi rola sedí, dokonca som mierne naivná aj v skutočnosti. Takže navodiť si pocit naivného dievčaťa mi nie je až tak vzdialený. A možno pravé preto sa teším z každej kontrastnejšej roly, ktorú mi ponúknu. Aj keď sa nepovažujem za komediálnu herečku, rada by som si v budúcnosti vyskúšala aj tento žáner, aby som nezostala navždy len naivná Danka.

Aký zážitok vo vás zanechal fakt, že ste nie celkom krátke obdobie tvorili pracovný tím s takými hercami ako bol Leopold Haverl a je Juraj Kemka, Ivan Vojtek, Ivan Romačík a mnoho iných?

Kolegov, ktorých menujete, som spoznala ešte dávnejšie, pred natáčaním Divokých koní. Bola som mladá študentka VŠMU, keď ma obsadili ma do hry Bratia Jurgovci v Štúdiu SND. Bola to pre mňa veľká česť a zároveň veľká škola. Predstavte si to tak, ako keď niekto študuje medicínu a ide na prax - ide prakticky spraviť to, čo vie z teórie, ale je to iné, lebo je to NAOZAJ :). Vtedy som spoznala pána Haverlu, neskôr pána Romančíka a Juraja Kemku. Každý človek, ktorého v živote stretnem nie je náhoda a každý v sebe nesie niečo, čo obdivujem a veľa, čo sa môžem od neho naučiť. Som za to vďačná.

Seriál sa odohráva v malebnom prostredí Karpát. Tradícia chovu koní sa prelína dejom ako symbol lásky k prírode a harmonického spolužitia s ňou. Čo pre vás znamená príroda v súkromnom živote?

Príroda je pre mňa všetkým. Milujem prechádzky - lesy, lúky, hory, kvety... Milujem každé ročné obdobie, ich farby a vône. Rada sa bojím búrky, mám rada dážď, rada sa kúpem v jazerách. Príroda znamená pre mňa najväčší relax aký poznám.

A ako ste na tom s „pohybom“? Chodíte si občas niekde zacvičiť či zatancovať?

Šport, to je u mňa taká prelietavá záležitosť. Každú chvíľu ma baví niečo iné. Je to aj podľa ročného obdobia, aj podľa partnera a kamarátov. Veľa športov robím pasívne, ale mám ich veľmi rada. Zbožňujem letné volejbalové turnaje. Istý čas som dosť aktívne hrávala tenis. Potom som chodila pár mesiacov na thajský box. Najdlhšie ma však drží plávanie, joga a ranné rozcvičky - to je zaručene dobrý štart do nového dňa. Kombinácia týchto troch aktivít je pre mňa najpríjemnejšia, aby som mala pocit, že mám v zdravom tele zdravého ducha. No a bicykel je zase môj najobľúbenejší dopravný prostriedok. Škoda, že nemáme tak prepracované cyklochodníky, ako v iných štátoch.

Čo je na tom pravdy, že rada varíte, pečiete a navyše si niektoré druhy zeleniny sama pestujete v záhradke?

No, musím sa priznať, že je to pravdivé len čiastočne. V záhradke sa teraz už veľmi nepohybujem, iba v takej okrasnej, kde sú bylinky, kvetinky a nejaké tie egreše:) O zeleninu sa teraz naplno stará moja babka. Ešteže nestíha všetko zjesť sama a niečo sa mi ujde. Ale pečenie a varenie je moja veľká záľuba. Torty robia deťom na oslavách obrovskú radosť, rovnakú ako mne, keď vidím ako sa tešia, že dostali takú, ako si želali. I keď často hovoria, že chceli vyššiu.

Ste narodená v znamení raka. O ľuďoch „rakoch“ sa traduje, že sú citliví, rodinne založení a že potrebujú zázemie. Platí to aj vo vašom prípade?

Úplne. Niekedy som až precitlivená. Rodina je pre mňa prvoradá. Mám okolo seba ľudí, ktorých mám nesmierne rada a všetci si navzájom pomáhame. Je to veľmi príjemný pocit.

Svadba je pre mnohé dievčatá veľkým životným míľnikom. Ako to vnímate vy?

Kedysi som tvrdila, že JA sa nikdy nevydám. Že nepotrebujem papier nato, aby som človeka ľúbila cely život. Život nám však rád prináša tie najprekvapujúcejšie výzvy, zmeny a situácie, aby sme sa stále posúvali. Keď ma Janko požiadal o ruku asi desiatykrát, vedela som, že to už myslí NAOZAJ. Svadba bola pre mňa viac, než len papier. Rozhodla som sa, že svojim deťom chcem zabezpečiť rodinu a zázemie tak, ako to mám rada aj ja. Koniec koncov, nič sa po svadbe nezmenilo, len to, že na ten deň vždy s najväčšou radosťou spomíname. Bola to tá najkrajšia svadba, ktorá stála zato!

To, že rada spievate bolo v klipe hitu Je nám teplo! vidieť. Čo vám hudba dáva, akú najradšej počúvate?

Hudba je liek. Hudba je na radosť aj hnev, na lásku aj smútok. Hudba je na dobrú náladu aj oddych. Pre mňa je dôležitá. Je jedno, aký žáner. Priznám sa, že niektoré skladby neviem ani zaradiť. Podstatné je, čo z nich vyžaruje. To, čo tvoríme so skupinou S hudbou vesmírnou je len radosť zo života. Máme jej veľa, tak sa s ňou chceme podeliť s kýmkoľvek.

POZÝVAME VÁS

SALÓN TANIA
Cieľom salónu TANIA je spokojnosť zákazníka, aby nielen dobre vyzeral, ale sa aj dokonale... viac...
RELAX MASÁŽ
Masážny salón RELAX MASÁŽ ponúka kvalitné služby za prijateľné ceny. Relaxácia je... viac...
SALÓN LUCIA
Kozmetický a kadernícky salón Lucia poskytuje kvalitné služby od roku 2000. Salón je vybavený... viac...

STAR LIFE

ÚSPEŠNE ZABUDNUTÁ?

Bývalá sexbomba z Pobrežnej hliadky, ktorej výrazné umelé... viac...

ANGLICKÝ OBJAV

Anglicko má okrem kráľovskej rodiny, červených domčekov a... viac...

ZAC JE UŽ OBSADENÝ

Zatiaľ čo sa milióny mladých dievčat tešili z toho, že ich idol Zac... viac...

INTERVIEW S OSOBNOSŤOU

ALENA HERIBANOVÁ
„Milujem prírodu a môj detský sen, bývať pri lese a jazierku, sa mi vrchovato naplnil“,... viac...

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

SIMONA

Simona ovdovela mladá, nemala ani tridsiatku. Na dlhé obdobie úplne stratila... viac...

SPEKTRUM

Slúži vám pamäť?
Koncentrácia je schopnosť mysle vedieť sa zamerať a plne venovať jednej konkrétnej činnosti.... viac...
Zeleninové rizoto

Zeleninové rizoto

Recepty autor: BRIGIT.SK

Suroviny: 1 hrnček ryže, 2 hrnčeky vody, olivový olej, 1 mrkva, 2 papriky, 2 paradajky, 1... viac...
NA KAŽDÝ DEŇ

NA KAŽDÝ DEŇ

Tipy a triky autor: BRIGIT.SK

Umývanie okien sa začína pri žalúziách. Pokiaľ by ste začali rovno sklenými výplňami,... viac...
KTO HĽADÁ, NÁJDE
Kamkoľvek ideš, vezmi so sebou svoje srdce viac...

Listáreň

Pán Štefan: Chválim a ešte raz chválim - toľko múdrych a pozitívnych myšlienok v sprievode perfektných fotografií – vyjadrujem najvyššiu známku spokojnosti, stály čitateľ Štefan Filo ... viac
Pani Margita: Stránky Brigit.sk ma veľmi zaujali, už od prvého príspevku, ktorý som si na nich prečítala. Vysoko hodnotím nádherné citáty, krásne a moderné obrázky a všetko poučné aj zábavné, čo ponúkate. Zostaňte takí, akí ste a určite si vždy na Vás rada kliknem! Gita Jančeková ... viac
BRIGIT.SK: Milí naši priaznivci, zverejňujeme výhercov súťaže na FB o tri elektrické žehličky. Sú nimi naši čitatelia: Eva Petrujová, Hanička Szabova a Evka Demianová, ktorým srdečne gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na ďalšiu súťaž. ... viac
BRIGIT.SK: Milí čitatelia, radi zverejňuje výhercu FB súťaže o prístroj PLAY na výrobu perlivej vody, v hodnote 84,99 EUR, od spoločnosti SodaStream, ktorou je Anna Krčmárová. Výherkyni gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na stretnutie v ďalšej súťaži! ... viac
Pani Otília: Tieto stránky sú pre mňa zaujímavé, zábavné, aj poučné. Prajem vám veľa úspechov a skvelých nápadov do ďalšieho obdobia, Vaša čitateľka Otília Bačová ... viac
brigit.sk
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
ŠPANIELSKA DIVA

ŠPANIELSKA DIVA

Zvodná Španielka Penélope Cruz sa narodila 28. apríla 1974 v Madride a hoci študovala klasický balet a... viac...

PETER KRAJČOVIČ

PETER KRAJČOVIČ

Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a... viac...

ELENA VACVALOVÁ

ELENA VACVALOVÁ

Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a zvieratá. Záhrada je pre ňu priestor pre aktivitu aj... viac...

FACEBOOK
KONTAKT A INZERCIA
INFOLINKA: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com
FAKTURAČNÉ ÚDAJE
Beňadická ul., Bratislava
IČO: 31 791 565
DIČ: 1024882408

KONTAKTY
Mobil: 0917 910 953
E-mail: skbrigit@gmail.com

Údaje v článkoch majú výlučne informačný charakter a autori nepreberajú zodpovednosť za ich nesprávnu interpretáciu. Informácie o výživových doplnkoch alebo rastlinách a ich všeobecnom požití nesmú byť považované za výživové a zdravotné tvrdenia podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006.

Pokiaľ nie sú fotografie v článkoch inak označené, pochádzajú z fotobanky Shutterstock, Depositphotos a Pexels.
© 2024 Brigit.sk. All right reserved.