Rovnováha
Pozitívne myslieť znamená nepozastavovať sa nad neúspechmi a brať ich ako súčasť bežného života. Stres, hnev, strach či smútok sú negatívne emócie, ktoré spôsobujú poruchy trávenia, únavu, vyčerpanosť, podráždenosť a tie duševnej rovnováhe bránia.

Všetko sa začína aj končí v našej hlave. Pozitívne zmýšľajúci ľudia sú si vedomí svojich predností a z prehier sa vedia poučiť. Svoje omyly si nevyčítajú. Vďaka pozitívnemu prístupu k životu sa z neúspechu rýchlo spamätajú a idú ďalej, preto sú úspešnejší v dosahovaní svojich cieľov. Pozitívne myslenie okrem iného podporuje zdravá životospráva, dostatok pohybu, dychové cvičenia, masáže a mnoho iných. Základom fyzickej a psychickej vitality je zdravá strava a cvičenie, ktoré dobíjajú telo energiu. Dostatok pohybu posilňuje srdce, cievy, svaly, kosti a obranyschopnosť organizmu, no tiež spomaľuje starnutie. Ak je telo zásobené zdravými živinami a vďaka športu má aj lepšie okysličenú krv, ľahšie sa ubráni stresu, hnevu, strachu či smútku.
Životná energia
Ájurvéda je jednou z najstarších liečebných metód. Pochádza z Indie, jej počiatky siahajú do dávnej minulosti spred päť tisíc rokov. Zaoberá sa nielen telesným, duševným a duchovným zdravím človeka, ale aj harmóniou a krásou. Ájurvéda sa zaoberá aj prevenciou a dlhovekosťou. Učenie zdôrazňuje, že pri každom zákroku spojenom s krásou a starostlivosťou o svoj vzhľad, by sa mal človek riadiť zákonitosťami prírody. Liečebné metódy sú založené na princípoch, ktoré sú v súlade s prírodnými biorytmami a s pozitívnym myslením.
Uvoľnenie blokov
Zdravie je podľa ájurvédy založené na rovnováhe troch životných energií – dóš, na rovnováhe tela, mysle a duchovna. Podľa nej podstata ochorení je daná nerovnováhou a výživou. Masážami a inými formami sa podľa učenia slabé činnosti jednotlivých dóš cielene podporia a príliš výrazné oslabia. Ájurvéda kladie hlavný dôraz na masáž hlavy, palcov na nohách a na masáž chodidiel. Masáže sú energické a osviežujúce. Súčasťou masáží je stláčanie citlivých bodov, v ktorých sa križujú energetické dráhy. Bloky na týchto dráhach obmedzujú činnosť organizmu, preto sú uvoľňované.