brigit.sk
Staré myšlienky, staré vzorce správania a staré sny človeku bránia nájsť niečo nové.
Dnes je 23 marca 2023 09:46
Meniny má: Adrián
e-mail:        login:        heslo:        vek:       
e-mail:        heslo:       
new Zhoršená pleť po sviatkoch?
DANIEL GAŠPARÍK

DANIEL GAŠPARÍK

Od detstva obdivoval armádu, strelné zbrane a bojové umenie. Aktívne hrával hokej, dnes sa venuje streľbe, plávaniu, potápaniu, lyžovaniu a jazde na motorkách. O kaskadérskych, filmárskych a mnohých iných zaujímavých zážitkoch hovoríme s Danielom Gašparíkom.
DANIEL GAŠPARÍK

Ako kaskadér ste v reklamách skákali z budov, z výšok ste na lanách zdolávali veľké vzdialenosti... Aké sú vaše dojmy z nakrúcania a z tohto typu práce?

Bola to zaujímavá etapa môjho života a veľká životná skúsenosť. Ako bývalý vojak mám blízko k armáde. Rád som sa orientoval na kaskadérske filmové scény, ktoré boli zamerané na vojenské špeciálne jednotky. Svoje skúsenosti som využil aj vo filme Behind Enemy Lines, kde bolo všetko - od bojových scén, cez streľbu, až po pády. Nakrúcali sme v malebnom prostredí Slovenského krasu a na Zádielskej planine.

Účinkovali ste aj vo filmoch Za nepriateľskou líniou a Povstanie. Ako ste sa stotožnili s rolami vojakov a aký dojem vo vás zanechali také osobnosti, akými sú Owen Wilson a Gene Hackman?

Vo filme Povstanie sme hrali vojakov SS, kde sme nakrúcali prevažne prestrelky a scény pádov z horiacich budov. Pracovali sme s hercami Marko Igonda, Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Andrej Hryc, Donald Sutherland a David Schwimmer. Vo filme Za nepriateľskou líniou som sa zoznámil s hercami Owen Wilson a Gene Hackman - ťažko k tomu niečo povedať, Gene to je nezabudnuteľné životné stretnutie. Aktuálne som dal „dokopy“ starú partiu - špecialistov z ozbrojených zložiek a k filmu sa plánujeme vrátiť.

Čím vám učaril airsoft?

Airsoft – military je hra, ktorá simuluje bojové situácie a hrá sa v nej s funkčnými replikami skutočných zbraní. Zároveň ide o trénovanie taktiky, o tímové akcie a o prežitie v boji. Prostredie na hru sa volí buď v lese, alebo v budovách, v počte od dvadsať do päťsto ľudí, aj viac. Oblečenie a vybavenie je zväčša vojenské, hra je vopred organizovaná. Airsoft je v podstate môj koníček, aj práca, nakoľko takéto hry organizujeme aj ako firemný outdoor teambuilding.

Organizujete zaujímavé kurzy prežitia, aká veková kategória ľudí má o tento typ zážitkov najväčší záujem?

Kurzy prežitia robíme radi pre profesionálov, aj pre širokú verejnosť. Sú žiadané najmä ako súčasť firemných akcií, ktoré často organizujeme pre dospelých, ale aj pre deti. Najčastejšie o ne majú záujem ľudia, ktorí v dnešnom uponáhľanom svete majú potrebu vrátiť sa k prírode, no mnohí by nedokázali prežiť, nakoľko nezvládnu ani takú vec, akou je založenie ohňa. Kurzy PANTERS SURVIVAL ACADEMY GO-BAG slúžia na prežitie v prírode s minimom vybavenia. Aktuálne sme pripravili novinku – kurz prežitia postapokaliptického charakteru. Jedná sa o prežitie v meste po prírodnej katastrofe, alebo po vojenskom konflikte. V súčasnosti sme do ponuky začlenili aj strelecké kurzy, ktoré robíme na profesionálnej úrovni - nielen pre ozbrojené zložky, ale aj pre verejnosť. Podrobné informácie sa vaši čitatelia môžu dozvedieť na našej webovej stránke www.panters.sk.

Špecifický výstroj na airsoft, mnohé druhy športových zbraní a množstvo atraktívneho sortimentu ste sa rozhodli poskytovať aj vo svojej predajni ARMY SHOP PANTERS v Žiline. Čím je pre vás zaujímavé podnikanie v tejto oblasti?

Pri práci v armáde, pri kaskadérskej činnosti, ale aj v osobnom živote som sa často stretával s problémom ohľadom nedostatku kvalitnej výstroje a výzbroje. Tak vznikol podnet otvoriť obchodík, ktorý sa časom rozvíjal až do dnešnej podoby. V súčasnosti sme dovozcami troch značiek armádnej obuvi na Slovensku a máme širokú ponuku taktickej výstroje. Nakupujú u nás silové a záchranné zložky, ako aj mestské polície. Na svoje si, samozrejme, príde aj verejnosť. Našim zákazníkom poskytujeme navyše aj poradenskú činnosť, ktorú som ja osobne načerpal počas dlhých rokov praxe. Nepreferujeme to, čo nás školia firmy, ktorých produkty predávame, ale to, čo prešlo ostrými akciami a čo vydržalo. Sortiment je široký, naša silná stránka je obuv a impregnačné spreje. Pokračuje to ponožkami, spodnou vrstvou oblečenia - termo bielizeňou, taktickým oblečením - nohavice, bundy, rukavice, vesty a ďalšími výrobkami, ako napríklad špeciálne strelecké a taktické okuliare, systémy pre nosenie zbraní, široký výber nožov, bateriek, batohy, tašky a iné. Našou špecialitou, s ktorou som sa na Slovensku zatiaľ nestretol, je evakuačná batožina. Jej podstata spočíva v tom, že umožní rýchly a čo najefektívnejší odchod z domu v prípade ohrozenia, alebo nebezpečnej situácie - požiar, povodeň, prívalové dažde, chemické zamorenie, ekologická katastrofa... Bug out Bag je okrem vašich skúseností to jediné, čo vám môže v takýchto situáciách pomôcť prežiť.

Svoje motorkárske umenie využívate aj pri dobrovoľných akciách v Oravskom záchrannom systéme. Nemáte pri nich obavy o vlastné bezpečie?

Do Oravského záchranného systému som vstúpil s jediným cieľom, pomáhať ľuďom v núdzi a vtedy nie je čas rozmýšľať nad vlastným nebezpečenstvom. Záchranné akcie sú prevažne zamerané na pátranie po osobách, v lesnom a rozľahlom teréne. Sme čisto dobrovoľní záchranári, takže čas strávený na akciách je na úkor nášho súkromia. Sme členmi integrovaného záchranného systému a úzko spolupracujeme s políciou a s ostatnými záchrannými zložkami. Počet ľudí, ktorí sa zúčastňuje konkrétnych akcií je podľa potreby a nasadenia, akcie môžu trvať aj niekoľko dní. Je to časovo, aj fyzicky náročné, no veľmi nám pomáha technika - štvorkolky, člny, terénne vozidlá a iné.

Ako ste sa dostali k potápaniu?

Voda ma lákala od malička. V štyroch rokoch mi otec vyrobil windsurfing, ktorý ma sprevádza po celý život. Vo vode sa cítim ako doma, preto moja vášeň prirodzene prerástla aj do potápania. Túto aktivitu radi ponúkame aj našim klientom. Zameriavame sa aj na ľudí, ktorí potápanie nikdy neskúsili a sprostredkujeme im napríklad potápanie v bazéne s inštruktorom.

Do akej miery uplatňujete vaše nevšedné pracovné aktivity vo svojom osobnom živote? Ako na ne reaguje vaša partnerka a deti Viktória a Marko?

Rodina akceptuje moje povolanie a záujmy. Deti sa snažím viesť k športu a k prírode, čo považujem za veľmi dôležité. Voľný čas trávime v čo najväčšej miere v prírode, je úplne jedno akým spôsobom. Medzi naše obľúbené rodinné aktivity patrí stanovanie a bicyklovanie. Máme radi klasické dovolenky - v zime hory a lyžovanie, v lete more a plávanie.

Ako relaxuje?

Môj relax je šport, motorky a všetko, čo je s nimi spojené. Rád si pozriem dobrý film, alebo čítam - na stránkach vášho internetového magazínu Brigit.sk ma napríklad zaujali rubriky gastro a bývanie, našiel som v nich množstvo zaujímavých informácií.

POZÝVAME VÁS

SALÓN LUCIA
Kozmetický a kadernícky salón Lucia poskytuje kvalitné služby od roku 2000. Salón je vybavený... viac...
RELAX MASÁŽ
Masážny salón RELAX MASÁŽ ponúka kvalitné služby za prijateľné ceny. Relaxácia je... viac...
SALÓN TANIA
Cieľom salónu TANIA je spokojnosť zákazníka, aby nielen dobre vyzeral, ale sa aj dokonale... viac...

STAR LIFE

KRÁĽ POPU

KRÁĽ POPU

STAR LIFE autor: DERO

Hoci je Michael Jacskon už niekoľko rokov po smrti, stále má svojim verným... viac...

4 CENY GRAMMY

Britský spevák Sam Smith získal štyri prestížne ceny Grammy.... viac...

RODINA, HUDBA, AJ MÓDA

Speváčka Gwen Stefani je jednou z tých žien, ktoré vo svojom živote... viac...

INTERVIEW S OSOBNOSŤOU

ELENA VACVALOVÁ
Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a... viac...

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

MILADA

V detskom domove, v ktorom Milada vyrastala, bol dostatok stravy, oblečenia i činností,... viac...

SPEKTRUM

Prekrásne šperky

Prekrásne šperky

TRENDY autor: SENDY

Každá žena chce byť pri akejkoľvek... viac...

Bryndzová pochúťka

Bryndzová pochúťka

Recepty autor: BRIGIT.SK

Suroviny: 250 g polohrubej múky, 2 ks taveného syra, 200 g bryndze, 20 g droždia, 200 ml... viac...
NA KAŽDÝ DEŇ

NA KAŽDÝ DEŇ

Tipy a triky autor: BRIGIT.SK

Umývanie okien sa začína pri žalúziách. Pokiaľ by ste začali rovno sklenými výplňami,... viac...
KTO HĽADÁ, NÁJDE

KAMKOĽVEK IDEŠ, VEZMI SO SEBOU SVOJE SRDCE

viac...

Listáreň

Pán Štefan: Chválim a ešte raz chválim - toľko múdrych a pozitívnych myšlienok v sprievode perfektných fotografií – vyjadrujem najvyššiu známku spokojnosti, stály čitateľ Štefan Filo ... viac
Pani Margita: Stránky Brigit.sk ma veľmi zaujali, už od prvého príspevku, ktorý som si na nich prečítala. Vysoko hodnotím nádherné citáty, krásne a moderné obrázky a všetko poučné aj zábavné, čo ponúkate. Zostaňte takí, akí ste a určite si vždy na Vás rada kliknem! Gita Jančeková ... viac
BRIGIT.SK: Milí naši priaznivci, zverejňujeme výhercov súťaže na FB o tri elektrické žehličky. Sú nimi naši čitatelia: Eva Petrujová, Hanička Szabova a Evka Demianová, ktorým srdečne gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na ďalšiu súťaž. ... viac
BRIGIT.SK: Milí čitatelia, radi zverejňuje výhercu FB súťaže o prístroj PLAY na výrobu perlivej vody, v hodnote 84,99 EUR, od spoločnosti SodaStream, ktorou je Anna Krčmárová. Výherkyni gratulujeme a s ostatnými sa už teraz tešíme na stretnutie v ďalšej súťaži! ... viac
Pani Otília: Tieto stránky sú pre mňa zaujímavé, zábavné, aj poučné. Prajem vám veľa úspechov a skvelých nápadov do ďalšieho obdobia, Vaša čitateľka Otília Bačová ... viac
brigit.sk
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY
ŠPANIELSKA DIVA

ŠPANIELSKA DIVA

Zvodná Španielka Penélope Cruz sa narodila 28. apríla 1974 v Madride a hoci študovala klasický balet a... viac...

PETER KRAJČOVIČ

PETER KRAJČOVIČ

Dabingový herec Peter Krajčovič začal dabovať ako osemročný - jeho debutom bol legendárny detský film Bambi. Talent, hlas, mikrofón a... viac...

ELENA VACVALOVÁ

ELENA VACVALOVÁ

Šarmantná moderátorka a humoristka Elena Vacvalová má rada zem, kvety, trávu, dážď a zvieratá. Záhrada je pre ňu priestor pre aktivitu aj... viac...

FACEBOOK
KONTAKT A INZERCIA
INFOLINKA: 0917 910 953
E-mail: info@brigit.sk
FAKTURAČNÉ ÚDAJE
Hlboká cesta 9
811 04 Bratislava
IČO: 31 791 565
DIČ: 1024882408

ADRESA REDAKCIE
Beňadická 7
851 06 Bratislava

KONTAKTY
Andrea Rozborová
Tel.: 02/39041249
Mobil: 0908 192 738
E-mail: brigit@brigit.sk
© 2023 Brigit.sk. All right reserved.